Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

26
Zář
Dobrý den! Mám intoleranci na lepek, laktózu, vajíčka a droždí. Mám to již 2 roky, snažím se to dodržovat, ale poslední týdny se mi stává, že se budím v noci od hladu a přes den nemám sílu. Ráda bych se zeptala, jak nahradit ty potraviny, které nemohu jíst a jak vyvážit stravu? Děkuji Vám za radu. S pozdravem sr. L.
sr. L.

Odpověď

Dobrý den,
vzhledem ke kombinaci alergií doporučujeme obrátit se na nutričního terapeuta, který může poradit komplexně. Bezlepkové výrobky se dají také najít bez laktózy a vajec. Droždí lze nahradit práškem do pečiva.
Záleží na tom, jak máte postavený jídelníček, ale určitě se dá sestavit tak, aby přísun živin byl dostatečný i s vyloučením všech alergenů, které Vám vadí.