Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

22
Lis
Dobrý den, nedaří se mi otěhotnět z důvodu alergie na lepek. Půl roku dodržuji bezlepkovou dietu. V tomto týdnu bych měla jít na odběr krve, aby se zjistilo, jestli jsou hodnoty již v pořádku. Teď o víkendu jsem ale snědla špaldovou kaši. Vůbec mi to v tu chvíli nedošlo, že ji nesmím. Jak moc to může ovlivnit výsledky krve, když jinak dietu dodržuji striktně? Předem děkuji za odpověď. Hájková
Adéla Hájková

Odpověď

Dobrý den, je těžké říct, jestli se na výsledku rozboru krve na protilátky proti lepku může projevit dietní chyba.

Uvidíte, jak rozbor dopadne. Jednorázové porušení by se nemuselo projevit vůbec, ale jestli výsledky ještě nebudou v normě, tak to také nemusí být jednorázovým porušením. Záleží i na tom z jakých hodnot jste na počátku diagnostiky vycházela.