Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

11
Bře
Dobrý den, prosím o radu, které konkrétní přirodní pastilky při škrábání v krku jsou vhodné pro celiaky? V lékárně na mě koukala magistra jak na blázna… ale četla jsem, že v mentolu, nebo jiných složkách může lepek být…. Moc děkuji
Petra K.

Odpověď

Dobrý den, na léky a potravinové doplňky se také vztahuje povinnost uvádět alergeny. Takže pokud by ve výrobku byla složka obilovin, které obsahují lepek, musí to být uvedeno na obalu.

Nemůžeme Vám uvést, které konkrétní přírodní pastilky jsou vhodné při bezlepkové dietě. Podívejte se na obal, pokud by v nich byl lepek, musí to být vyznačeno. 
Ale zatím jsme se nikdy nesetkali s tím, že by byl v mentolu lepek.