Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

27
Srp
Dobrý den, moc prosím o radu, čím nejvhodněji nahradit ovesné vločky k snídani (kromě rýže)? Vadí mi i bezlepkové. (Jsem celiak tři měsíce). Děkuji mnohokrát za odpověď. Monika D.
Monika

Odpověď

Dobrý den, pokud jste na bezlepkové dietě teprve 3 měsíce, tak je asi ještě brzo zařazovat do jídelníčku bezlepkové ovesné vločky. 

Pokud nechcete k snídani rýži/rýžové kaše, tak můžete vyzkoušet jáhly. Dají se z nich připravit kaše na sladko i slano. Dále můžete zkusit pohankové nebo amaranthové vločky.

Jestli ani tehdy nebudete spokojená, dají se zakoupit různé instantní bezlepkové kaše, které se liší jak příchutěmi, tak i hlavní složkou.

Společnost pro bezlepkovou dietu