Sladce bez lepku a bez kompromisů

Receptů na bezlepkový dort najdeme celou řadu, ale často musíme rezignovat na opravdovou chuť nebo vzhled.

V kavárnách sice nabízejí jednu, dvě varianty bezlepkových zákusků, ale rozhodně to nebývají ty nejlákavější. Když navíc hledáme patrový narozeninový nebo luxusní svatební dort, je každá rada drahá. Proto je dobré znát síť cukráren Secret of raw, kde se na přirozeně bezlepkové produkty přímo zaměřují.

Raw dorty totiž neobsahují žádnou mouku, ani klasickou, ani náhražkovou, obejdou se úplně bez ní. Vynikající korpusy vznikají nejčastěji z kešu oříšků, mandlí nebo pohanky. Vše je navíc bez živočišných produktů a bez cukru. Místo ztužených tuků na vás čeká vzácné kakaové máslo či za studena lisovaný kokosový olej, místo umělých extraktů čerstvé vanilkové lusky a esenciální oleje.

„Všechno, co u nás v kuchyni, ve vitríně nebo v obchůdku vidíte, je bezlepkové, není potřeba kontrolovat složení a bát se, jestli nám do některého zákusku nespadly drobečky ze sušenek,“ říká Jan Plajner, zakladatel konceptu Secret of raw.

Do stoprocentně bezlepkové cukrárny si můžete zajít nejen v centru Prahy, ale i v Brně nedaleko parku Lužánky, v Jihlavě kousek od Grand hotelu, nebo také v Ostravě, kde se právě chystá otevření pobočky poblíž centra Nová Karolina. Ve všech provozovnách jsou samozřejmostí čerstvé zákusky vlastní výroby, narozeninové dorty na přání a ochutnávka svatebních dortů zdarma.

„Zakládáme si na našich prvotřídních dortech, ale nabízíme také koláče, cupcaky, arašídové a kokosové koule nebo třeba brownies a tiramisu. Protože u nás si můžete dát cokoli, asi nebude snadné si vybrat, a to ani, když k nám zajdete častěji,“ usmívá se Jan Plajner.

To potvrzuje i letmý pohled na webovou stránku www.secretofraw.cz, plnou fotografií nádherných, profesionálně zdobených dortů. Mezi stálice ve všech čtyřech pobočkách patří jahodový cheescake, meruňkový míša, dort z bílé a tmavé čokolády, pistáciový, ale třeba i mangový nebo maracujový. Nezbývá než přestat snít, zavřít počítač a vypravit se do jedné z našich cukráren Secret of raw.