KVĚTEN MĚSÍC BEZ LEPKU

Lepek možná ničí i vás. Zastavte ho! Že netrpíte žádnou vážnou chorobou? Nebuďte si tím tak jistí. Po ČR chodí desetitisíce lidí, které ničí zdánlivě neškodný lepek – sami o tom ale nevědí! Nejste mezi nimi i vy? Zjistěte pravdu s  kampaní Květen – měsíc bez lepku.

Populaci sužují civilizační nemoci, jako je nesnášenlivost lepku a především celiakie. Jen jeden nemocný z deseti přitom o své nemoci ví! Možná i vy tak svému tělu nevědomky ubližujete tím, že jíte pečivo, těstoviny nebo jiné jídlo s obsahem pšeničné, žitné či ječné mouky. Ty totiž obsahují lepek, který u nemocných způsobuje poškození střev a tím i nekončící zdravotní problémy.

Bolí vás hlava, trpíte průjmem, nadýmáním, pocitem únavy po jídle, máte ekzém, nemůžete přibrat nebo otěhotnět? Seznam příznaků je takřka nekonečný, i proto je tak těžké nemoci přijít na kloub.

Mít vše pod kontrolou a ujistit se, že je vaše tělo v pořádku, však můžete díky kampani Květen – měsíc bez lepku i sami doma. Zdarma si můžete popovídat s nutričními terapeuty a nechat si po telefonu poradit, zda se tento problém týká i vás. Udělat si můžete i rychlý on-line test, který vám pomůže odhalit, nakolik je právě pro vás lepek nebezpečný.

Do kampaně se zapojil i špičkový český gastroenterolog, doc. Pavel Kohout, i Monika Menky alias CeliaxMoni, známá blogerka a autorka knihy Můj život bez lepku.

Jak se takové onemocnění řeší? Lék je jen jeden: bezlepková dieta. To znamená po celý život jíst jen jídla, která neobsahují lepek. Pozor si je třeba dát na pečivo, těstoviny, knedlíky, omáčky a polévky s moukou, smažená jídla, sladkosti a další výrobky, u kterých byste obsah mouky ani nečekali. V dnešní době však v téměř každém obchodě naleznete množství speciálních bezlepkových výrobků, díky kterým není život s dietou o žádnou chuť ochuzen.

Braňte své zdraví a postavte se lepku čelem!

VIDEO