Seminář Bezlepková dieta 13.2.2019

Seminář  "Bezlepková dieta - Jak na ni" je určený lidem, kteří ze zdravotních důvodů musí dodržovat bezlepkovou dietu.
Prostor bude i na následnou diskuzi.
  • Pořadatel  Společnost pro bezlepkovou dietu
  • Termín dne 13. února 2019 od 17,30 hod.
  • Adresa Polská 15, Praha 2 – Vinohrady
  • Nutná rezervace celiak@celiak.cz  (omezená kapacita, potvrzení účasti zašleme na váš email ) – tento seminář je již obsazen

Nesnášenlivost lepku způsobuje onemocnění, jako jsou celiakie, Duhringova dermatitida, neceliakální gluténová senzitivita nebo může člověk mít alergii na lepek. Jediným lékem je přísná bezlepková dieta, která spočívá v úplném vyloučení lepku (glutenu – tj. směsi bílkovin obsažených v obilných zrnech pšenice, žita a ječmene) z jídelníčku.  V dnešní době je informací o bezlepkové dietě hodně, ale řada z nich je nepřesná nebo nepravdivá. Proto je důležité vědět, čemu je nutné se při výběru jídla vyhnout a co naopak nemusí představovat problém, aby se zbytečně nekomplikovala již tak dost složitá situace a tím se nezužoval výběr vhodných potravin.

Neklademe si za cíl poskytnout Vám odborné informace týkající se Vaší diagnózy, a zastoupit tak roli lékaře, ale chceme Vám poradit, jak s bezlepkovou dietou plnohodnotně žít.

Život na bezlepkové dietě není snadný, ale pokud máte spolehlivé a aktuální informace, brzy si zvyknete a zjistíte, že to "JDE I BEZ LEPKU"