15.Fórum celiaků – Gluten Free Prague Expo 2020 – zpráva z akce

Proběhla tradiční akce Společnosti pro bezlepkovou dietu 15. Fórum celiaků. Akce, která se koná vždy v květnu k Mezinárodnímu dni celiakie, byla vzhledem ke koronavirové pandemii, netradičně přesunuta na 5. září 2020. Největší přehlídka bezlepkového sortimentu v České republice proběhla úspěšně a plynule při splnění nových bezpečnostních pravidel a opatření (roušky, dezinfekce, rozšířené koridory, koordinace počtu návštěvníků v hale a další).

15. FÓRUM CELIAKŮ 

V hlavním sále byl připraven odborný program – diskuzní fórum „Celiakie nejen zdravotní problém!“. Dopolední blok přednášek zahájil Prof. MUDr. Jiří Nevoral s přednáškou Celiakie a diagnostika, následovaly Sociální otázky spojené se životem na bezlepkové dietě (Jitka Dlabalová, Ing. Ivana Lášková). Odpolední přednášky byly věnovány školnímu stravování (Mgr. Alena Strosserová) a pravidlům dodržování bezlepkové diety (Ing. Dana Gabrovská, Ing. Jana Rysová). Posluchači byli seznámeni i s výsledky soutěže Makro akademie Kuchař roku v kategorii O nejlepší bezlepkový pokrm (Bc. Květa Krajíčková). Poslední přednáška informovala o činnosti AOECS a CYE (Ing. Tereza Lášková). Program akce 

GLUTEN FREE PRAGUE EXPO 2020

Představilo se 22 vystavovatelů a celkem 598 návštěvníků mohlo ochutnávat a nakoupit si. Největším překvapením akce byl GLUTEN FREE TRUCK, kde byly ke koupi hamburgery, hotdogy, plněné bagely a hranolky. Dále se prodávaly pizzy, koláče, makronky a další bezlepkové dobroty. K pití nabízel Pivovar Ferdinand čepované bezlepkové pivo v alko i nealko variantě a také malinovou limonádu. Stánky s čerstvým bezlepkovým pečivem neměly nouzi o zákazníky. Návštěvníky zaujal nový dovozce italských těstovin a noků.

Pro naše členy jsme měli připravené dárkové tašky, k prodeji byla naše trička a tašky „Gluten Free“, batůžky „Nelep se“, roušky a oblíbené placky, které rodiče využívají pro označení jejich dětí ve školních jídelnách, aby nedošlo k záměně vydávaných jídel :- ). Seznam vystavovatelů 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu.

Chceme poděkovat všem návštěvníkům, vystavovatelů i přednášejícím za účast a dodržení bezpečnostních opatření a pokynů pořadatelů. 
Těšíme se na setkání na našich příštích akcích,
Společnost pro bezlepkovou dietu

Plánované akce:

  • 12. prosinec 2020 Vánoční bezlepkový trh, součást Stříbrných vánočních dnů
  • 15. květen 2021 16. Fórum celiaků – Gluten Free Prague Expo 2021