Výbor pro zdravotnictví projednal Petici za příspěvek na léčbu celiakie

Pokud bedlivě sledujete kampaň za zavedení příspěvku na bezlepkovou dietu, tak vám určitě neuniklo, že Petiční výbor předal petici k odbornému projednání Výboru pro zdravotnictví. A to bylo právě ve středu 5.6.2024! Po diskuzi, ve které zazněla mimo jiné potřeba navýšit příspěvky pro celiaky, bylo přijato usnesení, ve kterém výbor žádá ministerstvo zdravotnictví, aby zohlednilo petici v připravované novele zákona 48/1997 o veřejném zdravotním pojištění. To se ostatně již děje, jak jsme vás již dříve informovali, a novela v aktuálním znění s možností plošného a povinného příspěvku počítá. Usnesení výboru je nicméně první opravdu politické stanovisko a bylo přijato jednomyslně napříč stranami. To je dobrá zpráva pro všechny pacienty a podstatný signál pro zdravotní pojišťovny, které se k připravované novele budou brzy vyjadřovat.

Novinky a články

2026: Vaření a pečení s agar-agarem v Dobré ráno

8. 6. 2026Akce

Paní Halatová byla 2. června opět v pořadu České televize Dobré ráno s agar-agarem. Celý záznam z iVysílání ZDE (5 vstupů).Termíny Bezlepkových kurzů, které paní Halatová…

Změna složení Frisca: zůstává výrobek bezlepkový?

1. 6. 2026Legislativa

Oblíbený nápoj Frisco přichází od letošního února s vylepšenou recepturou, ve které je sladový základ. Nové portfolio se v obchodech objevuje postupně a plně nahradí…

Všechny články