Restaurace

Chystáte se na jídlo do restaurace?

  • Typická česká kuchyně není bezlepkové dietě příliš nakloněna. Pšeničná mouka se přidává do polévek, omáček a často i zelenina bývá zahuštěna moukou či obalena ve strouhance. Řada typicky českých jídel se servíruje s knedlíky.
  • Každý provozovatel zařízení společného stravování má povinnost poskytnout spotřebiteli informace o alergenních látkách a produktech, které byly použity při přípravě potraviny (pokrmu) a jsou v konečném výrobku stále přítomny byť v pozměněné formě.
  • Existuje jen málo restaurací, které deklarují některé pokrmy přímo jako bezlepkové. Prakticky v každé restauraci se však lze s personálem na bezlepkovém pokrmu domluvit, a buď si vybrat přirozeně bezlepkové jídlo, příp. požádat kuchaře o jednoduchou úpravu receptury, aby byl pokrm bezlepkový.
  • Vznikají restaurace, které se snaží přímo bezlepkářům vyjít vstříc. V Praze je to například restaurace Alriso.
  • Při cestách si můžete dát u McDonald’s bezlepkový burger - Royal, Single nebo Double Big Tasty Bacon. :- )
  • Další tipy na restaurace najdete níže.
  • Seznam restaurací, který na stránkách uvádíme, je bez záruky. Jsou zde uvedeny pouze restaurace, se kterými máme my, či někteří z Vás, dobrou zkušenost. Vše však bude vždy záležet na Vaší domluvě s personálem. Příspěvky odpovídají době, kdy byly zveřejněny.
8
Čvn
V termínu od 7. – 13.6. 2018 si můžete pochutnat v každé restauraci  HM Globus na Kuřecích párty řízečkách v kukuřičné strouhance s hráškovo-bramborovým pyré za zvýhodněnou cenu 85 Kč.
Přijďte ochutnat! 🙂
číst více ....
15
Úno

V Praze v pasáži mezi ulicemi Hradební a Revoluční najdete malou pekárnu Babiččinu spíž. Můžete si zde koupit čerstvé bezlepkové dobroty, některé kousky i bez laktózy, bez cukru, bez masa. Mezi sladkostmi (sušenky, záviny, bábovky, cheesecaky, muffiny, datlový / kaštanový dort ad.) a slanostmi (sendviče z domácích baget, quiche a k tomu denně polévka) si každý přijde na své. V pekárně se dá i posedět.

číst více ....