Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě této stránky. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

7
Úno
Dobrý den, před 1,5 lety jsem začal dodržovat bezlepkovou dietu z důvodu diagnózy celiakie. Z aktuálního krevního testu mi vyšel výsledek, kdy je hodnota: \\\"S_a-tTg IgA 61,39 arb.j.\\\". Bohužel, netuším, co daná hodnota přesně značí, zda jde o silnou pozitivitu vzhledem k tomu, že už dietu poctivě dodržuji poměrně dlouho. Lékař mi hodnotu nijak nevysvětlil. Moc děkuji Petr
Petr Loučka

Odpověď

Dobrý den,

ve Vašem případě by nejlepší bylo, kdybyste se obrátil na Vašeho ošetřujícího lékaře, aby Vám vysvětlil výsledky Vašeho vyšetření, protože on ví, jaké hodnoty jste měl při předchozím vyšetření. Záleží na jakých hodnotách jste začínal držet bezlepkovou dietu, bez toho nelze udělat závěr, tj není možné posoudit, jestli protilátky klesají a jak rychle.