Vaše příběhy

Chcete se podělit o svůj příběh s celiakií?

Je bezlepková dieta a nesnášenlivost lepku Vašim celoživotním údělem? Pokud ano, jistě jste si prošli v začátcích různými peripetiemi, než jste se dopracovali Vy, nebo i Vaši blízcí, ke konečné diagnóze.
I když je každý příběh individuální, mnozí se potýkají se stejnými problémy. Budeme rádi, když budete ochotni nám popsat svůj příběh. Může pomoci někomu dalšímu, kdo teprve svoji cestu ke správné diagnóze hledá.
Ve svých příbězích se můžete zaměřit na to, jak jste hledali příčinu problémů, začátky na dietě, kdo Vám pomohl, jak  jste se naučili s dietou žít a jak se potýkáte se stravováním doma i mimo domov.
Pokud máte zájem sdílet "svůj příběh", zašlete nám jej na e-mail celiak@celiak.cz a my je zde na webu zveřejníme.
Témata příběhů:
  • Cesta k diagnóze celiakie
  • Začátky na dietě
  • Život s dietou
  • Život s celiakem
Příběh podepište pouze křestním jménem a připojte, kolik Vám je let, případně jak dlouho jste na dietě a zda se dieta týká Vás nebo někoho z Vašich blízkých. Příběhy pomohou k šíření osvěty onemocnění a života s bezlepkovou dietou.
3
Kvě

Bohužel i v dnešní době mi přijde, že povědomí o celiakii i u odborné = lékařské veřejnosti je hodně mizerné. Je

číst více ....
1
Pro

Naše problémy začly když jsme s Aničkou (7) šli ve 4 letech na očkování. Zmínila jsem se, že se mi něco nelíbí. Byla věčně unavená, unaříkaná, bolelo ji bříško, nohy, měla neustále kruhy kolem očí a pleť jak sněhurka.

číst více ....
1
Pro

Určení diagnosy u dospělých je problém. U dospělého je cesta k určení diagnosy hodně svízelná. Nejsem jediná, u mě konkrétně to bylo 7 let strádání.

číst více ....
1
Pro

Naše trápení začalo když byly Veronice necelé tři roky a skončila na infůzích v nemocnici v Motole. Měsíc zvracela, měla nedostatek železa a hlavně měla zácpu. Náš dětský lékař nás do nemocnice opakovaně posílal a oni zas zpět domů, že stav zatím nevyžaduje hospitalizaci.

číst více ....
1
Led

Hned na začátek mého příspěvku musím napsat, že jsem velice šťastná, že u mě byla diagnostikována celiakie. Zní to nepravděpodobně a nikdo mi to nevěří, ale skutečně je to tak. Je mi 25 let a před několika měsíci mi můj lékař zjistil celiakii. Odehrálo se to vlastně tak, že jsem změnila lékaře.

číst více ....