Zapojte se

Jak nám můžete pomoci – staňte se členem našeho spolku

Abychom mohli jménem Společnosti pro bezlepkovou dietu vyjednávat s různými institucemi, klást požadavky, vyžadovat informace atd. je pro naše partnery důležité vědět, za kolik lidí mluvíme. Podle počtu obyvatel by nás, celiaků mělo být až 100 tisíc.

Výhody členství ve spolku:

  • newslettery a pozvánky zasílané na emailovou adresu
  • schůzky (druhý čtvrtek v měsíci), poradna v Polské 15, Praha 2( zdarma – podm.uhrazené členství v příslušném roce)
  • možnost účastnit se mezinárodního Letního tábora celiaků – SummerCamp CYE ( podmínkou je členství v národní organizaci, úhrada členského příspěvku v daném roce, věková hranice 18-30 let)
  • pozvánky na naše akce poštou ( podm.uhrazené členství v příslušném roce)
  • aktuální edukační brožura Jde to i bez lepku (poštou – podm.uhrazené členství v příslušném roce)
  • přednostní vstup a rodinná vstupenka na naše akce ( podm.uhrazené členství v příslušném roce)
  • PATRON nově diagnostikovaného celiaka  (členům nabízíme možnost, aby si vybrali svého „patrona“, který ho provede začátky s bezlepkovou dietou a ukáže jim, jak se s životem na bezlepkové dietě poprali oni)

Členský příspěvek

Za členský příspěvek 300,-Kč / rok získáte mimo jiné přednostní vstup a rodinnou vstupenku na naše akce, kde bude pro vás připraven dárkový balíček. Zaplatit příspěvek je možno během našich pravidelných schůzek či na účet 2600245609/2010 FIO banka, název účtu: Společnost pro bezlepkovou dietu, jako variabilní symbol uvádějte vaše členské číslo. Z vybraných peněz tiskneme edukační materiály. Děkujeme.

Staňte se regionální kontaktní osobou

Čerstvě diagnostikovaní pacienti často požadují kontakt na konkrétní osobu, od které se mohou dozvědět informace o nakupování, školách, školkách, restauracích, o odborných lékařích, dietních sestrách atd. přímo z místa svého bydliště. Velkou pomoc představuje i osobní setkání s někým, kdo se s nemocí i dietou již sžil, příp. je schopen pomoci s prvním bezlepkovým nákupem. Na tuto první pomoc často lidé s vděčností vzpomínají. V případě, že budete chtít být kontaktní osobou ve vašem regionu dejte nám vědět na celiak@celiak.cz, děkujeme.

Pomozte s aktualizací stránek

Pokud zjistíte, že některé informace na stránkách neodpovídají skutečnosti, dejte nám vědět.

Přispívejte informacemi a zkušenostmi

Za veškeré Vaše tipy – na školy a školky, vyjádření výrobců, zkušenosti s cestováním, nové výrobky, zkušenosti s pekárnami atd. – budeme velmi rádi. Pište nám proto, prosím, své zkušenosti.

Monitorujte tisk a internet

Narazili jste na zajímavý článek o celiakii, zajímavou internetovou adresu? Dejte nám vědět.

Zapojte se do diskuze

Máte nějaký problém? Třeba někdo zná řešení. Nebo aspoň ostatní povzbudíte, že v tom nejsou sami.

Propagujte stránky

Pokud jste s našimi stránkami, informačními materiály, akcemi spokojení, prosíme, dejte o nás vědět dalším, a to ať už ve specializovaných obchodech, u Vašich lékařů, ve školkách…