Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

13
Říj
Dobry den, Moje mamka ma celiakii. Ja mam obtize uz od puberty, ale celiakii nikdo nikdy nevysetroval. Po porodu druheho syna se moje obtize zhorsili. Sla jsem tedy na gastroenterologii, kde mi provedli fibroskopii, doktor tam videl poskozeni v postbulbarni casti. Presne ztenceni a vyhlazene klky. Rekl mi, ze nejspise celiakii mam. Ale biopsie je i s krvi negativni. Od odberu drzim bezlepkovou dietu, jak mi rekl lekar. Citim se lepe a tak mam podle doktora dal drzet bezlepkovou dietu a dal se uvidi. Me, ale neda spat to poskozeni. Rada bych vedela jak je to mozne a z ceho to mam. Muj mladsi syn ma pozitivni genetiku. Me ji nikdo nedelal. Jen krevni testy a biopsii. Jak by jste dal postupovali ? Dekuji za odpoved
Jana Kovaříková

Odpověď

Dobrý den,
z dotazu nemáme dost přesných informací. Výsledky má k dispozici lékař, který biopsii prováděl, zeptejte se ho.
Jestliže se Vám na bezlepkové dietě zlepšil zdravotní stav, tak dietu držte dál,  jak Vám to Váš ošetřující lékař doporučil.