Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě této stránky. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

9
Led
Dobrý den, je, prosím, prokázána souvislost mezi celiakií a očními problémy (v důsl. konzumace lepku nastupující oční diskomfort - oční tlak, pocit řezání očí, krvavé bělmo, ...)? Děkuji za odpověd.
Jana

Odpověď

Dobrý den, z Vašeho dotazu není jasné, jestli máte diagnostikovanou celiakii. Pokud ano, pak byste měla být na bezlepkové dietě - nekonzumovat lepek.
Jestliže celiakii nemáte prokázanou a máte potíže po konzumaci lepku, tak by bylo nejlepší se nechat vyšetřit na gastroenterologii, jestli netrpíte nesnášenlivostí lepku. Pro Vámi popsané potíže pak na očním. 
S takovými souvislostmi, které popisujete jsme se ještě nesetkali, ale celiakie je nemoc chameleon a potíže mohou být různé.