Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

1
Čer
Dobrý den, chystám se na kolonoskopické vyšetření kvůli podezření na celiakii. Bezlepkovou dietu už ale přes dva měsíce dodržuji. Pokud začnu teď lepek znovu konzumovat, za jak dlouho mohu na vyšetření jít, aby byl výsledek spolehlivý. Děkuji za odpověď.
Ivana

Odpověď

Dobrý den,
pokud máte jít na kolonoskopii, tak to není vyšetření určené ke zjištění celiakie. Ověřte si u lékaře, který Vám vyšetření předepsal, jak to je.
Máte provedené vyšetření protilátek proti lepku z krve? To je prvotní vyšetření při podezření na celiakii. Na základě toho je teprve prováděno vyšetření tenkého střeva biopsií.