Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

5
Led
Dobrý den, dceři (2,5 r.) byla před 2 měsíci diagnostikována celiakie. I po zaléčení a dietě má stále nafouklé břicho, nepřirozeně ke zbytku těla. Je to u celiaků normální nebo to mám nějak řešit? Na další vyšetřeni jde až v květnu. Děkuji, Iveta.
I.

Odpověď

Dobrý den,
nafouklé bříško je jedním z projevů celiakie u malých dětí. Vaše dcera je na dietě  velice krátce, takže pozitivní efekt diety se ještě nemusel projevit. Počkejte až půjdete na kontrolu, zřejmě lékař zkontroluje protilátky proti lepku v krvi a pokud ještě pořád bude mít Vaše malá nafouklé bříško, upozorněte na to lékaře. 
Určitě si toho ale všimne sám, až bude dítě prohlížet. Nemějte obavy, určitě se to zlepší. J. Dlabalová, SpBD