Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

9
Dub
Dobrý den, objednala jsem se online na testy na celiakii do EUC (které mi platí do října). Na internetu jsem následně zjistila, že je třeba nejíst bezlepkově před testováním, jenže já teď 2 měsíce lepek nejedla. Zajímá mě, jak dlouho mám teď jíst lepek, než půjdu na test, aby to bylo určitě průkazné. Moc děkuji.
ELIŠKA

Odpověď

Dobrý den, před testy na protilátky proti lepku byste opravdu měla jíst normální stravu a nevyřazovat lepek z jídelníčku. Těžko říci, jestli když půjdete na testy teď, budou výsledky průkazné. To záleží i na tom, jak dlouho máte potíže, které by svědčili pro celiakii. Pak je otázka i to, jak se cítíte na bezlepkové dietě. Zda Vaše obtíže ustoupily a jestli by se Vám chtělo se vrátit k běžné stravě s lepkem.