Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

28
Srp
Dobrý den, zajímala by mě právní stránka věci - pokud stravovací zařízení, v tomto případě cestovní kancelář přes mnohá ujištění nedbalostí zavinila konzumaci obrovského množství lepku, konkrétně se jednalo o seitan, lepkový koncentrát využívaný jako veganská náhražka masa. Viděla jsem až finální produkt, nebylo nic jiného k jídlu, nebylo možné se dopátrat složení, jen věřit ujištění že to je zaručeně bezlepkové, ale nic horšího neexistuje - o co šlo se zjistilo zpětně po intenzivní reakci, potíže se táhnou. Stalo se to ve Finsku. Řešíme, zda má smysl podat žalobu, jde tedy o evropskou legislativu. Událost má svědky, subjekt garantuje bezlepkovou stravu, posílali jsme i upozornění předem a ptala jsem se s velkou nedůvěrou 3x velmi důrazně i na možné stopy. Nic podobného se mi nestalo 20 let ani ve velmi chudých rozvojových zemích. Děkuji.
Helena

Odpověď

Dobrý den,
je nám líto, co se Vám stalo. Nejsme právníci a tak nevíme, jak byste měla postupovat, zvláště, když se jednalo o chybu stravovacího zařízení  v zahraničí. Zkuste se obrátit na nějakou právní kancelář - např. JUDr. Ondřeje Dostála, který se specializuje na zdravotní právo.