Poradna

Dotaz do poradny se vkládá v patě stránky poradna. Mějte na paměti, že tato poradna je věnována výhradně dotazům na onemocnění způsobených nesnášenlivostí lepku a problémů týkajících se života na bezlepkové dietě. Na dotazy, které se netýkají tohoto tématu, nebudeme odpovídat. Vyjadřujte se prosím slušně, fakticky a smysluplně, děkujeme. V případě vyplnění emailové adresy Vám zašleme upozornění až bude dotaz do poradny zodpovězen.

7
Zář
Dobrý den,mám celakii (ověřenou) již přes 20 roků.Snažím se dietu dodržovat,protože jsem se jednou spletl a skončil ve špitále.Jsem momentálně v zahraničí a seženu pouze rýžovou mouku,kukuřičnou a kukuřičný škrob.Dělám si takový koláč.2 hrnky rýžové mouky smícané s kukuřičnou,1 prášek do pečiva,4 vajíčka,hrnek vody ,hrnek cukru a hrnek oleje+ špetku soli.To celé zamíchám a dám do trouby +-150-160°C asi na necelou hodinu.Dotaz je tento,Když těsto nechám před upečením odpočívat až 3 hodiny...bude to lépe vykynuté? Děkuji Pavel
Pavel Michálek

Odpověď

Dobrý den,
obávám se, že to nebude mít žádný vliv, protože prášek do pečiva, který používáte jako kypřidlo, tak nakypří těsto v troubě při pečení. Máte v receptu 4 vajíčka, ta by také měla  nadlehčit těsto ( můžete ještě zkusit z bílků ušlehat sníh, to by mohlo těsto nadlehčit). 
Můžete to "odpočinutí" zkusit, neměl byste nic zkazit, maximálně výsledek bude stejný, jako když těsto dáte do trouby hned.
Jitka Dlabalová, Společnost pro bezlepkovou dietu